İptal, İade, Değişim

 1. Kullanmakta olduğunuz web sitesinde, Üyelik ve Kullanım Koşulları & Mesafeli Satış Sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.
 2. ALICI sıfatıyla satın aldığınız ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabi bulunuyorsunuz.
 3. Ürün sevkiyat/kargo bedeli varsa, belirtilmiş olan kargo ücretleri ALICI tarafından ödenecektir.
 4. Satın alınan her bir ürün, 30(Otuz) günlük yasal süreyi aşmamak koşulu ile ALICI’nın gösterdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa teslim edilir. Bu süre içinde ürün teslim edilmez ise, ALICI sözleşmeyi sona erdirme hakkına sahiptir.
 5. Satın alınan ürün, eksiksiz ve siparişte belirtilen niteliklere uygun ve ilgili yasa ve yönetmeliklerde öngörülmüş ise garanti belgesi, kullanım kılavuzu gibi belgelerle teslim edilmek zorundadır.
 6. Satıcı’nın öngörmesi mümkün olmayan mücbir sebepler oluşursa ve ürün süresinde teslim edilemez veya teslim edilemeyeceği kesinlik kazanır ise, durum ALICI’ya 3(Üç) gün içinde bildirilir. Bu durumda ALICI, siparişin iptalini, ürünün benzeri ile değiştirilmesini veya engel ortadan kalkana dek teslimatın ertelenmesini talep etme hakkına sahiptir.
 7. ALICI siparişi iptal ederse; ödemeyi banka havalesi veya EFT kanalı ile yapmış ise iptalinden itibaren 14 (On dört) gün içinde kendisine geri ödeme yapılır.
 8. ALICI, ödemeyi kredi kartı ile yapmış ise ve iptal ederse, bu iptalden itibaren yine aynı süre içinde 14 (On dört ) gün içinde ürün bedeli bankaya iade edilir,
 9. ALICI, satın aldığı ürün bedelini ödemez veya banka kanalı ile yaptığı kart ödemesini iptal ederse, Satıcının ürünü teslim yükümlülüğü ve Mesafeli Satış Sözleşmesi’nden kaynaklanan diğer tüm yükümlülükleri otomatikman sona erer.
 10. Ürün teslimi sonrası, ALICI’nın ödeme yaptığı kredi kartının yetkisiz kişiler tarafından haksız olarak kullanıldığı tespit edilirse ve satılan ürün bedeli Satıcı’ya ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından bu durum sebep gösterilerek ödenmez ise, ALICI, sözleşme konusu ürünü 3(Üç) gün içerisinde nakliye gideri kendisine ait olacak şekilde SATICI’ya iade etmek zorundadır.
 11. ALICI, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce kontrol ederek ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden teslim almama hakkına sahip olup teslim alması durumunda malın/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. Eğer bir hasar var ise kargo görevlisine hasar tespit tutanağı tutturulmalıdır. Hasar tespit tutanağı olmayan hasarlı ürünlerin iadesinin kabul edilmeyeceğini kabul etmiş sayılacaktır.
 12. ALICI, teslimden sonra alınan malı özenle korumak zorundadır. Cayma hakkı kullanılacaksa mal/hizmet kullanılmamalıdır. Ürünle birlikte faturanın da tüm nüshaları ile iadesi zorunludur. Ürünün ilk kullanımından doğan ve ALICI’ nın kusurunun olması mümkün olmayan kusur/gizli ayıp bunun dışındadır.
 13. ALICI, satın aldığı ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde, SATICI’ya aşağıdaki iletişim bilgileri üzerinden bildirmek şartıyla hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir.
 14. ALICI, Ambalajı açılmış, bozulmuş ve tekrar satılamayacak halde olan ürünlerin iadesi kabul edilmeyeceğini kabul etmiş sayılır.
  • Sitemiz üzerinden satın almış olduğunuz ürünleri, teslimat tarihinden itibaren “14 Gün” içerisinde iade edebilir ya da değiştirebilirsiniz.
  • İade ve değişimi talep edilecek ürünün ticari vasfını yitirmemiş olması, ambalajının korunmuş, aksesuar ve tüm ürün içeriğinin eksiksiz olması gerekmektedir.
  • İade etmek ya da değiştirmek istediğiniz ürünleri, mutlaka anlaşmalı kargo firmamız “Yurtiçi Kargo” aracılığı ile ürün faturasının tüm nüshaları eksiksiz olacak şekilde “Karşı Ödemeli” olarak göndermiş olmanız gerekmektedir. (Anlaşmalı kargo firması dışında karşı ödemeli olarak yapılan gönderiler teslim alınmayacaktır.)
  • İade edilmek istenen ürünler depomuza ulaşıp, teknik ekibimiz tarafından yapılan inceleme sonucunda herhangi bir kusurun olmadığı onayı verildikten hemen sonra, ücret iadeniz en geç “10 İş Günü” içerisinde yapılacaktır.
  • Gönderimi yapılmış olan ürünün kusurlu olduğu tüm durumlarda iade kargo ücretleri (Giden & Gelen) “Daze Tarım” tarafından karşılanacaktır.
  • Ürünün kusurlu olmadığı tüm iade durumlarında kargo ücretleri (Giden & Gelen) ürün tutarından düşülerek, ilgili tutar “kargo ücretleri düşülmüş” olarak müşteri hesabına iade edilecektir.

İadesi ve Değişimi Mümkün Olmayan Ürünler

Ürün Değişim ve İadelerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ürün iptal ve iade işlemleri hakkında detaylı için +90 (266) 606 09 94 no’lu DAZE TARIM Müşteri Danışma Hattı’nı hafta içi her gün 09.00 – 18.00, cumartesi günleri ise 9.00 – 14.00 saatleri arasında arayabilirsiniz. Telefonumuzdan siparişiniz hakkında bilgi edinebilir, görüş ve önerilerinizi dile getirebilirsiniz.

Faturası ile gönderilmeyen ürünlerin iadesi alınamamaktadır. İadelerinizi faturası ile birlikte göndermeniz rica olunur.

GÖNDERİLERİNİZ ANLAŞMALI OLDUĞUMUZ YURTİÇİ KARGO İLE GÖNDERİLMESİ GEREKMEKTEDİR.

İADE / İPTAL / CAYMA HAKKI DURUMUNDA İLETİŞİM BİLGİLERİ

ŞİRKET: DAZE TARIM TEKNOLOJİ SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
ADRES: Malkoç, Işık Cd. No 13/A – 10900 / Gönen / Balıkesir
E-POSTA: dazetarim@gmail.com / info@dazetarim.com
TEL: +90 (266) 606 09 94 & +90 (530) 261 38 85